BIOodpady nieco później w Swarzędzu

2018-01-12 BIOodpady nieco później w Swarzędzu

   Od 1 stycznia 2018 r. w miejscowościach obsługiwanych przez ZM GOAP w zakresie gospodarki odpadami została wprowadzona nowa frakcja odpadów biodegradowalnych. Na swarzędzkich osiedlach nadal nie ma jednak ustawionych brązowych pojemników do tego rodzaju odpadów. Powodem jest brak rozstrzygnięcia przetargu na wywóz odpadów dla sektora XII Gmina Swarzędz przez ZM GOAP.

   W pierwszym kwartale 2018 r. odpady z terenu gminy nadal wywozi PUK Artur Zys. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu dowiemy się, jaki operator będzie zajmował się wywozem odpadów aż do 2021 r. Wówczas też, w zależności od wyboru operatora, Spółdzielnia podpisze umowy na dzierżawę (ewentualnie zakup) brązowych pojemników i podejmie decyzję o wysokości wprowadzonej z tego tytułu opłaty. Do czasu rozstrzygnięcia przetargu przez Związek Międzygminny, GOAP ma nas traktować ulgowo w zakresie odpadów zielonych.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej