Swarzędzanin z nagrodą Starosty

2018-01-29 Swarzędzanin z nagrodą Starosty

   Podczas spotkania noworocznego, które odbyło się 12 stycznia 2018 r., Jan Grabkowski wręczył Nagrody Starosty Poznańskiego, przyznawane mieszkańcom powiatu poznańskiego za aktywność gospodarczą lub społeczną, przyczyniającą się do rozwoju społeczności lokalnej.

Nagrody Starosty przyznawane są tradycyjnie w kategoriach: „Przedsiębiorczość”, „Organizacje pozarządowe” oraz „Inicjatywy obywatelskie”. W ostatniej z wymienionych kategorii wyróżniony został mieszkaniec swarzędzkich osiedli – znany społecznik Eugeniusz Jacek. Podkreślano m.in. aktywną działalność swarzędzanina w krwiodawstwie oraz turystyce.

Przypomnijmy, że Eugeniusz Jacek jest prezesem: Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, PTTK „Łaziki” Swarzędz z Oddziału Środowiskowego PTTK Poznań „Nowe Miasto” oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej i czynnie udziela się w wielu innych lokalnych aktywnościach prospołecznych.

Eugeniusz Jacek pierwsze kroki w działalności społecznej stawiał jako uczeń w Szkole Podstawowej nr 3 w rodzinnym Turku. Jednak na większą skalę rozwinął tę pasję w Zespole Szkół Rolniczych w Rokietnicy, gdzie był uczniem Technikum Ogrodniczego i pełnił równolegle trzy funkcje społeczne: prezesa LZS „Wicher” przy ZSR; prezesa Szkolnego Koła PTTK przy ZSR oraz Seniora internatu męskiego. Jego wzorem do naśladowania był wtedy i pozostał do dziś Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Kazimierz Derech, któremu Eugeniusz Jacek dedykował nagrodę.

Panu Eugeniuszowi Jackowi serdecznie gratulujemy przyznanej statuetki, która znakomicie akcentuje skalę jego cennej dla mieszkańców działalności.

JC

Jan Grabkowski i laureaci Nagrody Starosty:

Jedną z trzech statuetek odebrał swarzędzanin - Eugeniusz JACEK (po prawej)

Fot. Irena Skrzypczak

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej