Kórnik - nowe stawki opłat za śmieci

2019-01-03 Kórnik - nowe stawki opłat za śmieci

  Kolejna gmina podniosła od 1 stycznia 2019 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Podobnie jak w Luboniu, mieszkańcy Bnina więcej płacić będą za śmieci.

Do tej pory, osoby zamieszkałe w Gminie Kórnik płaciły 10 zł od jednej osoby za wywóz śmieci segregowanych. Od 1 stycznia 2019 r. płacić będą 13 zł/os./m-c. Wzrost opłaty Gmina argumentuje wzrostem kosztów związanych z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami.

Wysokość opłaty obliczana jest jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji. Mieszkańcy nie muszą składać nowych deklaracji, jeśli nie zaszły zmiany istotne do wyliczenia opłaty.

Nadal obowiązuje zwolnienie w wysokości 25% stawki opłaty dla członków rodzin wielodzietnych, korzystających z Karty Dużej Rodziny.

Przypominamy, że opłaty za wywóz śmieci w Kórniku regulowane są kwartalnie. Jak również, że do opłaty za gospodarowanie odpadami przekazywanej przez Spółdzielnię do Gminy Kórnik, pobierana jest jeszcze opłata kompensacyjna w wysokości 1,80 zł/os./m-c. Przeznaczona jest ona na dzierżawę i mycie brązowych pojemników na odpady BIO oraz pokrycie kosztów administracyjnych i utrzymanie altan.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej