Spalona altana na os. Czwartaków

2017-08-29 Spalona altana na os. Czwartaków

W nocy z 28 na 29 sierpnia br. doszło do trzykrotnego podpalenia kontenerów i śmietników w Swarzędzu. Najpierw podpalono kontener budowlany przy Placu Niezłomnych, później kontener budowlany przy bloku nr 15 na os. Czwartaków, a na końcu pojemniki i altanę śmietnikową przy bloku nr 7 na os. Czwartaków.

Na szczęście, dzięki szybkim akcjom Straży Pożarnej, ogień nie rozprzestrzenił się na terenie osiedla i nie ucierpiał żaden z budynków oraz zamieszkujących go ludzi. Skala zniszczeń spółdzielczej altany przy bloku nr 7 na os. Czwartaków jest jednak na tyle duża, że w zasadzie nadaje się ona do rozbiórki.

Teren pogorzeliska będzie uprzątnięty, a nowe pojemniki zostaną na razie ustawione obok spalonej altany. Koszty rozbiórki altany, wywozu i utylizacji, wykonania nowej nawierzchni z kostki brukowej oraz postawienia nowej altany to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Spółdzielnia zgłosi sprawę do ubezpieczyciela.

JCFoto: Piotr Szaroleta

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej