Podatek od posiadania psa

2018-01-30 Podatek od posiadania psa

   Dla właścicieli psów, początek roku to również kolejny obowiązek. Podatek od posiadania psa uzależniony jest jednak od gminy (podatek lokalny), w niektórych zaś nie jest w ogóle pobierany.

Maksymalna stawka na rok 2018, określana przez Ministerstwo Finansów, wynosi 121,24 zł i jest o 1,9% wyższa niż w roku ubiegłym.

Bez podatku
Przypomnijmy, władze miasta Poznania zniosły obowiązek podatkowy z tytułu posiadania psa w 2016 roku, a decydenci Czerwonaka zrobili to w roku ubiegłym.
Tą samą drogą podążył Swarzędz. Od tego roku również i w naszej Gminie zniesiony został ten obowiązek podatkowy. Pozwala to zaoszczędzić właścicielom czworonogów 30,00 zł rocznie od psa (taka stawka opłaty obowiązywała jeszcze w 2017 roku).

Tu zapłacisz podatek
W porównaniu do 2017 roku nic nie zmieniło się w Kostrzynie (tutaj terminem zapłaty podatku jest 15 marca, a kwota do uiszczenia to 20,00 zł), Kórniku (również do 15 marca, ale kwota dwukrotnie większa – 40,00 zł) oraz Luboniu (odpowiednio 31 marca, a kwota to 35,00 zł).
Przypominamy również, że w gminach, gdzie pobierana jest opłata za posiadanie psa przewidziane są katalogi zwolnień od tej opłaty (ustawowe oraz lokalne).

RO.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej