Uporządkować Niedziałkowskiego

2018-04-04 Uporządkować Niedziałkowskiego

Niedawno pokazywaliśmy nową altanę śmietnikową, która została postawiona na terenie spółdzielczej nieruchomości przy ul. Niedziałkowskiego 23, 23a w Poznaniu. Wcześniej budynek został docieplony a podwórko zmodernizowane. Nieruchomość staje się coraz ładniejsza, ale jest jeden szkopuł – zaniedbana i w złym stanie technicznym zabudowa na sąsiadującej działce.

Począwszy od 2014 r. Spółdzielnia, działając w imieniu mieszkańców, kilkukrotnie interweniowała do Zarządu Komunalnych Zasobów Mieszkaniowych (ZKZL) oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w tej sprawie, informując o konieczności uporządkowania terenu i rozbiórki niebezpiecznej zabudowy. W marcu br. poinformowaliśmy o zdewastowanej posesji bezpośrednio Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Pismo zostało wysłane również do ZKZL, Straży Pożarnej oraz Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania.

W odpowiedzi ZKZL poinformował, że przejął w dzierżawę jedynie grunt pod budynkami, natomiast właścicielami nakładów jest nadal Krajowa Spółdzielnia Komunikacyjna (KSK). Przypomnijmy, że KSK upadła w 2013 r. ZKZL uznał, że zasadne jest uporządkowanie terenu przez właściciela oraz przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź ponownego zagospodarowania. W celu wyjaśnienia tej sprawy ZKZL zadeklarował chęć spotkania i współpracy.

JC

Teren byłej Krajowej Spółdzielni KomunikacyjnejSpółdzielcze podwórko przy ul. Niedziałkowskiego

fot. x 3 Rafał Szaroleta, fot. x 1 Jacek Lewandowicz

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej