Szkopuł z byłą przychodnią

2016-09-26 Szkopuł z byłą przychodnią

Kończą się tegoroczne docieplenia spółdzielczych budynków, czas więc na przygotowanie dokumentacji na wykonanie termomodernizacji w roku przyszłym. Zarząd i Dział Techniczny Spółdzielni ustalają listę budynków, które będą docieplone w 2017 r. Priorytetem są wiek i stan techniczny budynku, koszty każdej termomodernizacji, ale też brak przeszkód formalnych, prawnych i sąsiedzkich w realizacji zadania.

Ustalana przez Zarząd lista docieplanych w przyszłym roku budynków, będzie wkrótce przedłożona pod głosowanie Rady Nadzorczej Spółdzielni. Wówczas zostanie opublikowana na łamach Informatora i spółdzielczej stronie internetowej, a prace związane z przygotowaniem inwestycji ruszą pełną parą.

Najpierw jednak należy rozwiązać kilka problemów, a jednym z najpilniejszych w tym zakresie jest obecnie budynek byłej przychodni na os. Kościuszkowców. Obiekt jest własnością Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu i znajduje się pomiędzy blokami nr 19 i 21 na tym osiedlu. Budynek typu plomby budowlanej styka się ścianami ze spółdzielczymi budynkami i od dłuższego czasu jest niewykorzystywany na żadną działalność.

Zamierzeniem Spółdzielni jest docieplenie bloków nr 19 i 21 na os. Kościuszkowców w 2017 r. Plany te są jednak uzależnione od wyniku rozmów z Urzędem Miasta i Gminy w Swarzędzu i równoczesnej rewitalizacji plombowca nr 20. Pierwsze spotkania w tej sprawie odbyły się już rok temu i miejmy nadzieję, że zakończą się pozytywnie dla mieszkańców obu oczekujących docieplenia budynków.

Będziemy informować o dalszych losach tej sprawy. W przypadku braku możliwości docieplenia bloków 19 i 21 na os. Kościuszkowców, do planu termomodernizacji zostanie włączony inny budynek, a docieplenie opisywanych bloków zostanie przesunięte na 2018 r.

JC

Plombowiec na os. Kościuszkowców 20 stoi pusty:Fot. JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej