Świadectwo energetyczne
będzie obowiązkowe

2023-02-15 Świadectwo energetyczne <br />będzie obowiązkowe

   Od 28 kwietnia 2023 r. osoba sprzedająca, darująca, zamieniająca lub wynajmująca mieszkanie będzie miała obowiązek przedłożenia świadectwa energetycznego budynku.

Z racji zmieniających się przepisów ustawy o charakterystyce energetycznej budynków, wchodzących w życie 28 kwietnia 2023 r., Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu będzie zobowiązana do posiadania świadectw charakterystyki energetycznej. Spółdzielnia jest już w posiadaniu świadectw charakterystyki energetycznej budynków, a także częściowo świadectw wystawionych dla lokali w budynkach, w których zlecone były prace termomodernizacyjne po 2008 roku. Dla pozostałych nieruchomości zlecone zostało wykonanie wspomnianych dokumentów.

W chwili obecnej, przystępując do aktu notarialnego zbycia lokalu (na dowolnych warunkach – sprzedaży, darowizny, zamiany, najmu) mieszkaniec nie ma w obowiązku przedkładania świadectwa charakterystyki energetycznej sporządzonego dla budynku ani lokalu.

Sytuacja ta zmieni się jednak po 28 kwietnia 2023 r. Notariusz powinien zażądać od strony zbywającej lokal przedłożenia świadectwa. Wtenczas właściciel może zawnioskować o dokument w Spółdzielni.

Wniosek do Spółdzielni powinien być złożony na formularzu, którego wzór można pobrać:

  • na stronie internetowej Spółdzielni: KLIKNIJ TUTAJ
  • lub w Dziale Terenowo-Prawnym (Swarzędz, ul. Kwaśniewskiego 1, pokoje: 201 i 202)

Po wypełnieniu formularza należy:

  • przesłać go e-mailem na adres: zarzad@sm-swarzedz.pl
  • lub dostarczyć do sekretariatu Spółdzielni (Swarzędz, ul. Kwaśniewskiego 1, piętro pierwsze)

Telefony do Działu Terenowo-Prawnego: 61 64 69 230 I 61 64 69 229

MSz, JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej