Złożone wnioski na prąd ze słońca

2023-03-03 Złożone wnioski na prąd ze słońca

   W ostatnim dniu lutego br. Spółdzielnia Mieszkaniowa złożyła dwa wnioski o udzielenie pożyczek ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach naboru wniosków na przedsięwzięcia z zakresu efektywności energetycznej i ochrony powietrza.

   Środki z pożyczek z umorzeniem z WFOŚiGW, o które stara się Spółdzielnia, miałyby być wydatkowane na zwiększenie efektywności energetycznej budynków – przy ul. Poznańskiej 33 oraz na os. Dąbrowszczaków 5 w Swarzędzu – poprzez zainstalowanie monokrystalicznych modułów paneli fotowoltaicznych na ich dachach. Celem zaś jest zwiększenie udziału energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł w bilansie energetycznym, czyli produkcja i magazynowanie energii elektrycznej – ze słońca.

   Będziemy Państwa informować o postępach w planowanej inwestycji po otrzymaniu odpowiedzi na wniosek Spółdzielni z WFOŚiGW.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej