Remonty w Antoninku

2016-09-28 Remonty w Antoninku

Wokół bloków przy ulicach Leszka i Mścibora w ostatnim czasie Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu dokonała szeregu modernizacji infrastruktur, poprawiając tym samym jakość życia mieszkańców.

Schody i chodnik
Najpierw wyremontowane zostały schody przy blokach przy ulicy Mścibora 62 oraz 72. Stare i wysłużone, zastąpiono nowymi i bezpiecznymi, zbudowanymi z kostki brukowej.
Renowacji doczekał się także chodnik wzdłuż bloku przy ul. Leszka 66, od strony klatek schodowych. Popękane i dziurawe płyty chodnikowe ustąpiły miejsca zupełnie nowej i równej nawierzchni pozbrukowej. Częściowej rekultywacji poddano również trawniki, gdzie zasiano nową trawę. Tym samym znacząco poprawione zostało bezpieczeństwo mieszkańców, a także komfort użytkowania tych ścieżek komunikacyjnych.

Oznakowanie progu zwalniającego
Warto również w tym miejscu wspomnieć, że ostatecznie oznakowany został próg zwalniający znajdujący się w ulicy Leszka, w pobliżu bloków spółdzielczych. Temat ten poruszaliśmy już na łamach IS w styczniu. Przypomnijmy: wzdłuż ul. Leszka znajdowało się kilka progów zwalniających. Trzy, które powstały wcześniej były oznakowane, czwarty (najnowszy) już nie, co powodowało spore zaskoczenie (i nerwowe reakcje) poruszających się tą drogą kierowców. I co gorsza, wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami (wyznacznikiem jest dopuszczalna maksymalna prędkość samochodów; poprzednie progi powstały przy wyższej dopuszczalnej prędkości, stąd konieczność oznakowania). Ostatecznie jednak znaki pionowe się pojawiły. No i sprawa przestała już mieć charakter „absurdów drogowych”.

R.O.

Rozbiórka starego chodnika:


 Tego chodnika już nie ma...

Rewitalizacja układów drogowych w Antoninku:


Fot. RO

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej