Rozliczenie kosztów CO

2023-04-17 Rozliczenie kosztów CO

   W pierwszych dniach kwietnia mieszkańcy otrzymali indywidualne rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania za rok 2022, przeprowadzone na podstawie wskazań podzielników kosztów. Wyniki rozliczeń zamknęły się kwotą nadpłat w wysokości 1 mln 766,5 tys. zł oraz dopłat 215,1 tys. zł.

Nadpłata na CO danego lokalu, w pierwszej kolejności przeznaczana jest na pokrycie zaległości w opłatach tego lokalu. Jeżeli jednak zaległości nie występują bądź po ich potrąceniu pozostaje kwota do rozliczenia, to jest ona wówczas zwracana poprzez umniejszenie (potrącenie) bieżących opłat z tytułu CO, aż do momentu jej całkowitego wyczerpania. Kwota potrąceń na zaległości w tym roku, w skali całej Spółdzielni, wyniosła 140,1 tys. zł i w związku z tym, do zwrotu użytkownikom lokali w opłatach na CO pozostaje kwota 1 mln 626,4 tys. zł.

Dopłaty do centralnego ogrzewania są doliczane jednorazowo do blankietów opłat na rzecz Spółdzielni. Nie oznacza to jednak, że kwoty tej nie można uiścić na rzecz Spółdzielni w ratach. W tej sprawie mieszkańcy mogą składać indywidualne wnioski, które rozpatrywane są przez Spółdzielnię. Ratalna spłata dopłat do CO pozbawiona jest odsetek, a każda rata jest doliczana do bieżących opłat z tytułu użytkowania lokalu. Mieszkańcom, którzy korzystają z możliwości rozłożenia dopłaty na raty przypominamy, że w przypadku sprzedaży lokalu przed terminem uregulowania dopłaty, jej pozostałą część należy uiścić jednorazowo.

AW, PD

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej