Mamy swojego przedstawiciela

2016-09-30 Mamy swojego przedstawiciela

Dwudziestego drugiego września w Gnieźnie odbył się Zjazd przedkongresowy w celu wyboru delegatów na VI Kongres Spółdzielczości oraz wypracowania stanowiska organizacji spółdzielczych w odniesieniu do węzłowych problemów zawartych w tezach programowych VI Kongresu Spółdzielczości (z 29 rozbudowanymi tezami można zapoznać się na stronie www.krs.org.pl - Kongres Spółdzielczości, materiały). Przypomnijmy, że zgodnie z wynikiem głosowań cząstkowych Walnych Zgromadzeń Członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu naszymi przedstawicielami zostali: Prezes Paweł Pawłowski oraz Główna Księgowa Katarzyna Jakubowska.

Informujemy, że w wyniku przeprowadzonych wyborów w czasie zjazdu przedkongresowego jednym z 16 wielkopolskich delegatów na VI Kongres Spółdzielczości została wybrana Katarzyna Jakubowska.

Kongres odbędzie się w dniach 12-13 grudnia 2016 r. Omówione zostaną na nim m.in. kwestie: skodyfikowania całego prawa spółdzielczego w jedną ustawę zawierającą ujednolicone ogólne przepisy dla całej spółdzielczości i specyficzne dla części branż; wykorzystanie w Narodowym Programie Budowy Mieszkań potencjału spółdzielczego budownictwa mieszkaniowego lokatorskiego i na wynajem; wprowadzenie rozwiązań systemowych umożliwiających spółdzielniom mieszkaniowym równoprawny dostęp do środków budżetowych jak i unijnych; wprowadzenia szkoleń w zakresie tzw. ustaw okołospółdzielczych, gdzie rozstrzygane są kwestie dotyczące spółdzielczości, które są ważniejsze niż w samym prawie spółdzielczym; promocja i systemowe podejście do spółdzielczości, edukacji młodzieży i odbudowy spółdzielczego zaplecza intelektualnego.

JC
Fot. Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Od lewej: Katarzyna Jakubowska - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu, Zdzisław Kujawa - Gnieźnieńska Spóldzielnia Mieszkaniowa, Grzegorz Pełko - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grodzisku Wielkopolskim. 
Link do informacji GSM: KLIKNIJ TUTAJ

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej