TRZYETAPOWY RAJD: 
Szlakiem kościołów drewnianych 
Puszczy Zielonki

2023-06-01 TRZYETAPOWY RAJD: <br />Szlakiem kościołów drewnianych <br />Puszczy Zielonki

   10 czerwca br. odbędzie się I część Rajdu Motorowego „Szlakiem kościołów drewnianych Puszczy Zielonka”. Impreza składa się z trzech części. Podczas każdej z nich poznamy kolejne kościoły Szlaku. Część II zaplanowana jest na 14 października br., część III na rok 2024. Wielkopolska jest regionem, w którym znajduje się najwięcej kościołów drewnianych w Polsce, więcej niż np. na Podhalu. Kościoły Puszczy Zielonka posiadają niezwykle cenną wartość historyczną i architektoniczną.

Klub Turystyki Motorowej „Korbowód” oraz Zarząd Oddziału PTTK „Meblarz” w Swarzędzu zapraszają do udziału w: 

TRZYETAPOWYM RAJDZIE MOTOROWYM 
SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH PUSZCZY ZIELONKI 

ORGANIZATOR:
Klub Turystyki Motorowej „Korbowód”, Oddział PTTK Meblarz w Swarzędzu przy wsparciu UMG Swarzędz.

CELE RAJDU:
Upowszechnienie turystyki motorowej, poznanie drewnianych kościołów w Puszczy Zielonce i obiektów przyrodniczych, otwarcie sezonu motorowego 2023, aktywny wypoczynek , propagowanie działalności PTTK w lokalnej społeczności, uczczenie 40 rocznicy powstania Oddziału PTTK „Meblarz” i 60 rocznicy powstania pierwszego koła PTTK przy b. Swarzędzkiej Fabryce Krzeseł.

UCZESTNICTWO:
Impreza jest dostępna dla wszystkich turystów.

ZAPISY I ZGŁOSZENIA:
Osobiste do 9.06.2023 przyjmuje Oddział PTTK Meblarz Swarzędz, ul. Polna 21, SP nr 2 w piątki w godz.16:00-17:30 lub e-mailem na adres : biuro@meblarz.pttk.pl

W ramach wpisowego 5,00 PLN (pięć złotych) uczestnicy otrzymują: pamiątkowy znaczek po zakończeniu III etapu rajdu i potwierdzeniu uczestnictwa we wszystkich etapach rajdu, punkty MOT i odznak krajoznawczych.

TRASA RAJDU:

Start: dla każdego etapu rajdu o godz. 9:00 z parkingu przy kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu na os. Mielżyńskiego. Turyści spoza Swarzędza mogą zaczynać rajd od Długiej Gośliny.

I ETAP - 10.06.2023: Długa Goślina - godz.10:00, Skoki - godz.11:30, Raczkowo - godz.13:00, Jabłkowo - godz.14:00. Zakończenie.

II ETAP - 14.10.2023: Łagiewniki, Sławno, Rejowiec - godz. do ustalenia. Zakończenie.

III ETAP - 15.06.2024: Węglewo, Wierzenica, Kicin, Uzarzewo - godz. do ustalenia. Podsumowanie zakończenie rajdu, ogłoszenie wyników całości rajdu.

POSTANOWIENIE KOŃCOWE:

  • Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
  • Wyżywienie i napoje w czasie trwania rajdu uczestnicy zabezpieczają w własnym zakresie.
  • Uczestnicy ponoszą pełną odpowiedzialność prawną indywidualnie.
  • Wszystkich uczestników obowiązują przepisy o ruchu drogowym.
  • Organizator nie ubezpiecza dodatkowo, a członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską PTTK na 2023 r. posiadają ubezpieczenie zawarte przez ZG.PTTK. 

FOTO - WielkoPolska ciekawie: KLIKNIJ TUTAJ

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej