PROSIMY UWAŻAĆ! 
Oszuści chcą remontować

2023-08-18 PROSIMY UWAŻAĆ! <br />Oszuści chcą remontować

   Mieszkanka północnej części Swarzędza poinformowała pracowników Administracji Osiedli o pojawieniu się w spółdzielczym budynku dwóch mężczyzn, którzy namawiali ją na przeprowadzenie remontu w mieszkaniu. Kiedy odmówiła, siłą persfazji i w sposób natrętny próbowali wymusić wejście do mieszkania, sugerując że są pracownikami Spółdzielni Mieszkaniowej i wykonanie prac jest niezbędne i obowiązkowe. Na szczęście pani nie wpuściła naciągaczy, którzy odeszli grożąc konsekwencjami ze strony Spółdzielni.

Nie daj się nabrać  „na wnuczka”,  „na policjanta” ... i  „na administrację”.

   W związku z tym „świeżym” wydarzeniem, po raz kolejny ostrzegamy mieszkańców przed oszustami, którzy pojawiają się na osiedlach, rzekomo w imieniu Spółdzielni, oferując tanią wymianę drzwi, okien, kuchenek gazowych, przegląd instalacji – lub jak w tym przypadku – wymuszając wykonanie jakiegoś niezbędnego remontu.

   Apelujemy, aby nie wpuszczać podejrzanych osób do mieszkań, bo może się to zakończyć kradzieżą lub innymi czynami przestępczymi.

   Przypominamy również, że pracownicy Spółdzielni nigdy nie żądają przekazywania opłat bezpośrednio na ich ręce, a odczyty podzielników odbywają się zdalnie.

Jeśli jakieś osoby powołują się na Spółdzielnię Mieszkaniową,
możemy to sprawdzić dzwoniąc do administracji:

- Administracja Osiedli Swarzędz-Północ tel. 61 64 69 232, 61 81 74 322
- Administracja Osiedli Swarzędz-Południe tel. 61 81 75 915, 61 81 75 269

Informacje o pracach związanych z wejściem do mieszkań
pojawiają się również na klatkach schodowych
oraz na stronie internetowej Spółdzielni w zakładce: „Prace i przeglądy”.


PS Prosimy mieszkańców o ostrożność. Natomiast oszustów informujemy, że Spółdzielnia posiada nagranie opisanego wydarzenia z wewnętrznego monitoringu, na którym widać twarze obu panów.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej