MIESZKANIA NAJMOWANE 
Zmiana stawek najmu

2023-08-29 MIESZKANIA NAJMOWANE <br />Zmiana stawek najmu

   Informujemy, że od 1 stycznia 2024 r. zaczną obowiązywać zmienione stawki najmu lokali mieszkalnych, najmowanych od Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Rada Nadzorcza zatwierdziła stawki najmu oraz odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokali mieszkalnych, wcześniej użytkowanych na podstawie najmu, w następujących wysokościach:

  • 14,26 zł/m2/m-c dla lokali mieszkalnych w zasobach mieszkaniowych w Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu zlokalizowanych poza Poznaniem.

  • 19,72 zł/m2/m-c dla lokali mieszkalnych w zasobach mieszkaniowych w Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu zlokalizowanych w Poznaniu.

   Zmiana wysokości stawek najmu podyktowana jest wzrostem wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w Województwie Wielkopolskim (Obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 21.03.2023 r.) oraz rosnącymi kosztami.

KJ, JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej