OSIEDLE DĄBROWSZCZAKÓW
Montaż paneli słonecznych

2023-11-07 OSIEDLE DĄBROWSZCZAKÓW <br />Montaż paneli słonecznych

   Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu informuje, że od 8 listopada 2023 roku (środa) rozpoczną się prace związane z instalacją 24 paneli fotowoltaicznych na wieżowcu nr 5 na os. Dąbrowszczaków. Prace prowadzone będą zarówno na dachu, jak i wewnątrz budynku. Panele będą wciągane na dach wieżowca za pomocą wysięgnika. Wykonawcą montażu ogniw słonecznych jest firma WOLTANIC. Docelowo, energia pobierana dzięki panelom służyć będzie do zasilania części wspólnych budynku oraz wind.

   Inwestycja pod nazwą „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku poprzez zainstalowanie paneli fotowoltaicznych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Swarzędzu na os. Dąbrowszczaków 5” jest realizowana dzięki uzyskanej przez Spółdzielnię pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pożyczka na wsparcie realizacji zadania w wysokości 65 tys. 997 zł spłacana będzie w kwartalnych ratach z preferencyjnym oprocentowaniem. Planowane jest umorzenie pożyczki do wysokości 20%.

   Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas prowadzonej inwestycji.

JC,RSz


www.wfosgw.poznan.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej