OSIEDLE WŁADYSŁAWA IV 
Jesień na zmodernizowanym terenie

2023-11-14 OSIEDLE WŁADYSŁAWA IV <br />Jesień na zmodernizowanym terenie

   W 2023 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa zagospodarowała teren wokół budynków na os. Władysława IV. W miejscach dotychczas rozdeptanych i rozjeżdżonych trawników, piasku, błota, dziur i wzniesień, powstały nowe układy komunikacyjne w postaci utwardzonych chodników i miejsc postojowych dla zmotoryzowanych mieszkańców. Wycięte zostały niektóre stare drzewa, a w zamian teren został bogato obsadzony zielenią niską – bylinami, trawami ozdobnymi, krzewami – oraz nowymi drzewami. Na jednym z podwórek zamontowane zostały nowe urządzenia zabawowe, ustawione są ławki i kosze na śmieci. Od kilku tygodni osiedle Władysława IV jest też monitorowane.

   Obecnie, podobnie jak na innych osiedlach Spółdzielni, trwają prace związane ze zbieraniem liści, które przez kilka jesiennych tygodni zabarwione są cechami syzyfowej pracy. Inwestycja na os. Władysława IV jest też zamykana pod względem dokumentacyjnym i związanym z odbiorem wykonanych prac.

   Ostateczny efekt tegorocznej inwestycji stanie się widoczny latem przyszłego roku, kiedy nasadzona zieleń bujnie się rozrośnie i zakwitnie.

Osiedle Władysława IV w Swarzędzu - 13.11.2023Tekst i foto - JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej