Remont miejsc postojowych na Dąbrowszczaków

2016-10-31 Remont miejsc postojowych na Dąbrowszczaków

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, przy współudziale finansowym Spółdzielni, będzie remontował miejsca parkingowe zlokalizowane przy os. Dąbrowszczaków, wzdłuż ul. Grudzińskiego w Swarzędzu.

We wrześniu br. Urząd Gminy zwrócił się do Spółdzielni z prośbą o wyrażenie zgody na wykonanie remontu miejsc parkingowych zlokalizowanych na os. Dąbrowszczaków w Swarzędzu, na terenie działek, których współużytkownikiem wieczystym jest Spółdzielnia. W tej sprawie odbyło się spotkanie pomiędzy UMiG a SM, na którym omówiono szczegóły inwestycji.

Remont dwóch istniejących pasów miejsc postojowych z podłożem żużlowym (pierwszy przy wieżowcu nr 5, a drugi przy blokach nr 1 i 2 na os. Dąbrowszczaków) ma polegać na wykonaniu stabilizacji gruntu betonową kostką brukową. Wspólne przedsięwzięcie unormować ma obsługę komunikacyjną przyległych terenów, a po godzinach pracy stanowić będzie utwardzone miejsca postojowe dla mieszkańców Spółdzielni. Szacunkowy koszt wykonania prac przy pierwszym pasie wynosi ponad 33 tys. zł, a przy drugim 43 tys. zł. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu będzie partycypować w kosztach wykonania parkingu kwotą 10 tys. zł.

Jako pierwszy wyremontowany zostanie pas miejsc postojowych przy wieżowcu nr 5, gdzie Urząd już stara się o niezbędne pozwolenia. W przypadku drugiej lokalizacji niezbędna będzie wycinka starych drzew i nasadzenie nowej linii zieleni, co przedłuży czas oczekiwania na realizację prawdopodobnie do przyszłego roku.

Tekst i foto: JC


Pas miejsc postojowych przy wieżowcu nr 5 na os. Dąbrowszczaków

Pas miejsc postojowych przy blokach nr 1-2 na os. Dąbrowszczaków

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej