MIESZKANIA NAJMOWANE 
Wzrost stawki najmu

2024-04-29 MIESZKANIA NAJMOWANE <br />Wzrost stawki najmu

   Od 1 sierpnia br. zacznie obowiązywać nowa stawka najmu za lokale mieszkalne wynajmowane od Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Zmiana podyktowana jest wzrostem wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w Województwie Wielkopolskim (Obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 6 marca 2024 r.) oraz rosnącymi kosztami.

Rada Nadzorcza zaktualizowała stawkę czynszu najmu lokali mieszkalnych oraz stawkę odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokali mieszkalnych, wcześniej użytkowanych na podstawie najmu, w następujących wysokościach:

  • 16,03 zł/m2/mies. dla lokali mieszkalnych w zasobach mieszkaniowych Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu zlokalizowanych poza miastem Poznań.
    Poprzednia stawka wynosiła 14,26 zł /m2/mies.

  • 19,98 zł/m2/mies. dla lokali mieszkalnych w zasobach mieszkaniowych Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu zlokalizowanych w Poznaniu.
    Poprzednia stawka wynosiła 19,72 zł/m2/mies.

Zmiana wysokości opłaty obowiązywać będzie od 1 sierpnia 2024 roku.

NE

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej