ROZLICZENIE SEZONU GRZEWCZEGO 
Podobny poziom nadpłat i dopłat

2024-05-28 ROZLICZENIE SEZONU GRZEWCZEGO <br />Podobny poziom nadpłat i dopłat

   W pierwszych dniach kwietnia br. mieszkańcy otrzymali indywidualne rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania za rok 2023, przeprowadzone na podstawie wskazań podzielników kosztów. Wyniki rozliczeń zamknęły się kwotą nadpłat w wysokości 1 mln 27,6 tys. zł oraz dopłat 1 mln 30,5 tys. zł.

NADPŁATA na CO danego lokalu, w pierwszej kolejności przeznaczana jest na pokrycie zaległości w opłatach tego lokalu. Jeżeli jednak zaległości nie występują bądź po ich potrąceniu pozostaje kwota do rozliczenia, to jest ona wówczas zwracana poprzez umniejszenie (potrącenie) bieżących opłat z tytułu CO, aż do momentu jej całkowitego wyczerpania. Kwota potrąceń na zaległości w tym roku, w skali całej Spółdzielni, wyniosła 81,4 tys. zł i w związku z tym, do zwrotu użytkownikom lokali w opłatach na CO pozostaje kwota 946,2 tys. zł.

DOPŁATY do centralnego ogrzewania są doliczane jednorazowo do blankietów opłat na rzecz Spółdzielni. Nie oznacza to jednak, że kwoty tej nie można uiścić na rzecz Spółdzielni w ratach. W tej sprawie mieszkańcy mogą składać indywidualne wnioski, które rozpatrywane są przez Spółdzielnię. Ratalna spłata dopłat do CO pozbawiona jest odsetek, a każda rata jest doliczana do bieżących opłat z tytułu użytkowania lokalu. Mieszkańcom, którzy korzystają z możliwości rozłożenia dopłaty na raty przypominamy, że w przypadku sprzedaży lokalu przed terminem uregulowania dopłaty, jej pozostałą część należy uiścić jednorazowo.

H. Łuczak

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej