Muzyczna Gloria w Swarzędzu

2016-11-08 Muzyczna Gloria w Swarzędzu

Dwudziestego listopada br. o godz. 18.00 w Parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu na os. Mielżyńskiego 1a zabrzmią cudowne dźwięki muzyki dawnej. Jesienną atmosferę podsyci jedna z najpiękniejszych perełek barokowej muzyki chóralnej.

Dzieło „Gloria” Antonio Vivaldiego wykona Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz solistki Anna Budzyńska i Małgorzata Woltmann-Żebrowska z towarzyszeniem Poznańskiej Orkiestry Barokowej. W programie koncertu znajdują się również niebiańskie utwory muzyki sakralnej a capella. Muzykom przewodniczyć będzie Hanna Malicka. Koncert poprowadzi Alina Kurczewska.

Chór Żeński Sonantes wybrał i opracował to wyjątkowe dzieło specjalnie dla uczczenia 45 rocznicy swojego istnienia. Pierwsze wykonanie “Glorii” Vivaldiego świat usłyszał równo trzy wieki temu w interpretacji głosów żeńskich.

Artyści, którzy wystąpią w czasie koncertu to uznani muzycy poznańskiej sceny muzyki poważnej. Zespół Poznańskiej Orkiestry Barokowej wpisuje się w nurt wykonawstwa historycznego. Muzycy dysponują oryginalnymi instrumentami z XVII i XVIII wieku lub ich wiernymi kopiami i posługują się dawną techniką wykonawczą dbając o jednolitość stylistyczną i brzmieniową swoich interpretacji. Chór Żeński „Sonantes” działający pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu został założony w 1971 r. przez prof. Krystynę Domańską. Od 2004 r. chór prowadzi Hanna Malicka. Zespół posiada w swoim repertuarze muzykę sakralną i świecką wszystkich epok oraz utwory ludowe i rozrywkowe. Chór „Sonantes” jest laureatem wielu prestiżowych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

WSTĘP WOLNY

PROGRAM RAMOWY:
Antonio Vivaldii "Gloria"
utwory muzyki sakralnej a capella

Materiał Telewizji STK:

PATRONAT:
Mecenat: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Patronat Honorowy: Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Patronat: Parafia Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu, Drukarnia Swarzędzka, Koleje Wielkopolskie, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu
Patronat medialny: Radio Merkury, Telewizja STK, Radio Emaus, Telewizja WTK, e-poznan

WSTĘP WOLNY

Więcej informacji na Facebooku Chóru Sonantes:
https://www.facebook.com/Sonantes

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej