OSIEDLE DĄBROWSZCZAKÓW 
Jest pozwolenie na budowę

2024-06-19 OSIEDLE DĄBROWSZCZAKÓW <br />Jest pozwolenie na budowę

   Od dłuższego czasu informowaliśmy mieszkańców, że Gmina Swarzędz podjęła działania mające na celu modernizację i przebudowę układów komunikacyjnych na terenach osiedli mieszkaniowych: Dąbrowszczaków, Czwartaków, Kościuszkowców.

Z uwagi na szeroki zakres prac, projekt został podzielony na kilka etapów. W ramach każdego z nich przewiduje się przede wszystkim: zwiększenie liczby miejsc postojowych, wymianę nawierzchni, budowę nowych ciągów pieszych, usprawnienie ruchu kołowego na terenach spółdzielczych, przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej oraz rekultywację terenów zielonych.

Od samego początku, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu aktywnie uczestniczyła w procesie przygotowania dokumentacji technicznej. Jako zarządca nieruchomości Spółdzielnia chciała mieć wpływ na planowane rozwiązania funkcjonalne, tak by były one skoordynowane ze spółdzielczymi zamierzeniami inwestycyjnymi.

Miło nam poinformować mieszkańców, że są pierwsze efekty działań swarzędzkiego Ratusza oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. W połowie maja br. Gmina Swarzędz uzyskała pozwolenie na budowę dla inwestycji obejmującej przebudowę ulic na terenie osiedla Dąbrowszczaków.

Poniżej przedstawiamy Państwu zakres I etapu projektu i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na jego realizację.

M. Piskorek-Roszkowska

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej