VEOLIA: ZMIANA TARYF ZA CIEPŁO  
W SM droższa ciepła woda - nie ogrzewanie

2024-06-27 VEOLIA: ZMIANA TARYF ZA CIEPŁO  <br />W SM droższa ciepła woda - nie ogrzewanie

   Spółdzielnia Mieszkaniowa przeprowadziła analizę nowych taryf firmy VEOLIA, które wchodzą w życie od 1 lipca br. Przeprowadzone symulacje zużycia ciepła oraz kalkulacje przedpłat i kosztów w poszczególnych nieruchomościach wskazały, że można jeszcze zachować dotychczasowe wysokości stawek za centralne ogrzewanie dla większości spółdzielczych nieruchomości. Natomiast nie udało się uniknąć podwyżek w zakresie ciepłej wody użytkowej.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu informuje, że na skutek zmian taryf energii cieplnej firmy VEOLIA od 1 lipca br., wyniki analizy kosztów i przedpłat, w ramach prowadzonej przez Spółdzielnię gospodarki cieplnej, nie zmuszają Spółdzielni do podniesienia wysokości zaliczek za CO w nieruchomościach zasilanych z przedsiębiorstwa energetycznego Veolia Energia Poznań S.A. (poza budynkami na os. Działyńskiego 1 A-C i przy ul. Głębokiej 4, gdzie nie obowiązuje system opłat zaliczkowych).

Z kolei stawki za podgrzanie CWU zostały zweryfikowane. Średni wzrost opłat za 1 m3 podgrzewu wody wyniesie 19%, przy jednoczesnym, średnim spadku opłaty stałej za CWU. Wynika to z konieczności ponoszenia opłat za ciepłą wodę wg kosztów jej wytworzenia.

Podsumowując: Mimo wzrostu cen taryf za energię cieplną, Spółdzielnia nie wprowadza podwyżek cen ogrzewania od 1 lipca br. Natomiast urealniony zostanie koszt podgrzewu ciepłej wody użytkowej w zasobach spółdzielczych.

Informujemy jednocześnie, że powyższa decyzja została zatwierdzona uchwałą Zarządu Spółdzielni z dnia 24.06.2024 r.

Zmiany dotyczą następujących lokalizacji, zasilanych z miejskiej sieci cieplnej (MSC):

 • os. Kościuszkowców 5-39 w Swarzędzu

 • os. Czwartaków 2-22 w Swarzędzu

 • os. Dąbrowszczaków 1-27 w Swarzędzu

 • ul. Gryniów 1-11 w Swarzędzu

 • os. Raczyńskiego 5-36 w Swarzędzu

 • os. Cegielskiego 1-34 w Swarzędzu

 • ul. Mścibora 62-72 w Poznaniu

 • ul. Leszka 66 i Mścibora 67 w Poznaniu

 • ul. Małachowskiego 4-6 w Poznaniu

 • ul. Warszawska 81, 83, 85 w Poznaniu

 • os. Działyńskiego 1 a-c w Swarzędzu

 • ul. Głęboka 4 w Poznaniu

 Treść otrzymanego przez Spółdzielnię komunikatu firmy Veolia Energia Poznań ws. zmiany taryf energii cieplnej:

W związku z zatwierdzeniem przez Prezesa URE taryfy dla ciepła Veolii Energii Poznań S.A. (decyzja z dnia 7.06.2024 r. OPO.4210.19.2024.ASz1) od dnia 1.07.2024 r. ulegają zmianie ceny i stawki w zakresie wytwarzania, przesyłania i dystrybucji ciepła.

Taryfa dla ciepła jest to zbiór cen i stawek opłat oraz warunków ich stosowania, opracowany przez przedsiębiorstwo energetyczne i wprowadzany jako obowiązujący dla określonych w nim odbiorców w trybie określonym ustawą.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego wobec odbiorców uprawnionych zasilanych z miejskiej sieci cieplnej w Poznaniu (grupy E/SW1, E/SW1/WI, E/SW1/WG, E/SW1/WG/NP) od 1 lipca 2024 roku w rozliczeniach za dostarczone ciepło stosowane będą ceny i stawki wynikające ze zmienionej taryfy. Nowe taryfy są dostępne tutaj:

KLIKNIJ TUTAJ

Hubert Łuczak, JC
Foto: AI generated

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej