Lustratorzy ze Spółdzielni

2016-12-20 Lustratorzy ze Spółdzielni

Miło nam poinformować, że kolejnym dwóm osobom, będącym pracownikami Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, nadano uprawnienia lustracyjne.

Jakub Roszkowski oraz Aleksander Banaszewski uczestniczyli w cyklu szkoleń organizowanych przez Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Warszawie. W szkoleniach brało udział 80 osób z całej Polski. Nauka zakończyła się egzaminem, który składał się ze 100 pytań na temat spółdzielczości i rynku mieszkaniowego. Egzamin dla obu kandydatów zakończył się wynikiem pozytywnym.

Kandydaci musieli się wykazać m.in. znajomością metodyki badań lustracyjnych, znajomością ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i aktualnych propozycji zmian do ustawy, znajomością funkcjonowania spółdzielczych organów samorządowych, gospodarki zasobami mieszkaniowymi i sprawozdawczości finansowej w świetle aktualnych rozwiązań prawnych, orzecznictwa sądowego i interpretacji Izb Skarbowych, znajomością zagadnień ochrony danych osobowych, problematyką powstawania spółdzielni oraz ich likwidacji i upadłości, znajomością podstaw prawnych i organizacyjnych działalności inwestycyjnej, nadzorem technicznym, zasadami rozliczeń z użytkownikami lokali z tytułu dostawy mediów, zasadami przekształcania i wygaszania tytułów prawnych, prawem dziedziczenia i egzekucji, czy też znajomością nowego programu mieszkaniowego „Mieszkanie +”.

Nadane przez Krajową Radę Spółdzielczą kwalifikacje lustracyjne upoważniają do wykonywania czynności lustracyjnych w innych spółdzielniach. Obu „świeżym” lustratorom serdecznie gratulujemy!

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej