Nowe kotłownie - nowe możliwości

2017-02-08 Nowe kotłownie - nowe możliwości

   W ubiegłym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu, w porozumieniu z mieszkańcami, dokonała gruntownej modernizacji kotłowni gazowych w budynkach przy ul. Śremskiej 26, 28 i 32 w Kórniku. Przypomnijmy, że w przypadku tych nieruchomości kotłownie służą do podgrzania ciepłej wody użytkowej i zasilania centralnego ogrzewania. Nowe urządzenia są nie tylko mniejsze, mniej awaryjne i bardziej ekologiczne, ale również oszczędniejsze.

   Nowością jest także możliwość ich zdalnej kontroli. Dzięki zastosowaniu modułu GSM, obsługa kotłowni jest możliwa z każdego miejsca na świecie, w którym istnieje dostęp do Internetu.


Fot. Informacje o aktualnych parametrach kotłowni dostępne za pośrednictwem aplikacji internetowej.

   Przy użyciu komputera, smartfona lub tabletu oraz dedykowanego oprogramowania można w czasie rzeczywistym monitorować pracę kotłowni, zmieniać szereg parametrów jej pracy lub zdiagnozować potencjalne awarie.
   Ponadto aplikacja na bieżąco zapisuje i archiwizuje dane dotyczące między innymi: temperatury ciepłej wody, temperatury centralnego ogrzewania, temperatury zewnętrznej itd. oraz przetwarza je w wykresy. Umożliwia to analizę pracy kotłowni i dostosowania jej działania do potrzeb mieszkańców.


Fot. Przykładowy wykres danych prezentujący prace kotłowni w określonym czasie.

   Także w przypadku awarii zdalny system sam poinformuje serwisanta o wystąpieniu problemu oraz określi jego możliwą przyczynę. To z kolei pozwoli na szybką i sprawną interwencję serwisu w usuwaniu wszelkich usterek.


Fot. Widok strony głównej oprogramowania do zdalnego zarządzania kotłowniami.

   Zastosowanie wspomnianego rozwiązania w połączeniu z wysoką sprawnością nowych kotłów z pewnością przyczyni się do zwiększenia oszczędności z tytułu zużycia ciepła dla wszystkich mieszkańców danych nieruchomości. Można zatem stwierdzić, że zarówno zrozumienie mieszkańców, jak i współpraca ze Spółdzielnią, kolejny raz przyniosły pozytywne efekty ekonomiczne, podnosząc jednocześnie poziom komfortu zamieszkiwania.

Mateusz Leimann
Piotr Stankiewicz

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej