Rajd "MARZANNA"

2017-02-24 Rajd

RAJD „MARZANNA”
Z METĄ PRZY OGNISKU W UZARZEWIE

Oddział PTTK „Meblarz” w Swarzędzu zaprasza 18 marca na Rajd „Marzanna” z metą przy ognisku w Uzarzewie. Uczestnicy wspólnie powitają wiosnę i poznają obyczaje ludowe związane z jej nadejściem, zwiedzą Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie i park pałacowy, a przy tym ugruntują (zwłaszcza młodzież) zasady ochrony przyrody i spędzą aktywny czas na świeżym powietrzu.

Impreza jest dostępna dla wszystkich (ilość uczestników jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń, rajd odbędzie się bez względu na pogodę). Zapisy i zgłoszenia w terminie do 15 marca 2017 przyjmuje Oddział PTTK „Meblarz”, Swarzędz ul. Polna 21 (Gimnazjum nr 2) w czwartki w godzinach 16.30-17.30 lub mailem na adres biuro@meblarz.pttk.pl

Koszt wpisowego wynosi: dla członków Oddziału 10,- zł; dla pozostałych turystów 11,- zł. W ramach wpisowego organizator zapewnia: okolicznościowy znaczek, ciepły posiłek, punkty do odznak turystyki kwalifikowanej oraz udział w konkursie z nagrodami na najładniejszą ekologiczną (!) Marzannę.

Rajd zaczyna się o godz. 10.00 na swarzędzkim Rynku, turyści piechotą przejdą przez Gruszczyn i Katarzynki do Uzarzewa (długość trasy ok. 7 km). Możliwe są też trasy dowolne wg uznania i możliwości uczestników: piesze (np. z Kobylnicy, Promna, Biskupic), kolarskie i motorowe.

Meta będzie zlokalizowana w parku przy Muzeum, w miejscu wskazanym przez jego kierownictwo. Otwarcie mety o godzinie 12.00, rozpalenie ogniska i wydawanie świadczeń o godzinie 12.30. Zakończenie imprezy ok. godziny 14.00. Powrót indywidualny autobusem komunikacji swarzędzkiej z Uzarzewa za odrębną odpłatnością (do Swarzędza lub Kobylnicy – stacja PKP).

Udanej wiosennej wędrówki i miłej atmosfery na trasach Rajdu
życzą Organizatorzy

Rajd organizowany jest przy wsparciu dotacją UMiG Swarzędz, współudziale Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie oraz SPDST im. Leszka Grajka.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej