Deptak - trwają prace

2017-04-26 Deptak - trwają prace

Z radością i nieukrywaną ekscytacją informujemy, że Urząd Miasta i Gminy rozpoczął już prace związane z II etapem renowacji deptaka wzdłuż spółdzielczych osiedli północnych. Działania podjęto zaczynając od przecinającej go ulicy, biegnącej prostopadle do bloku na os. Czwartaków 10. Na miejscu został ustawiony zakaz ruchu w obu kierunkach, nie dotyczy on jednak dojazdu do przedszkola. Powstałe utrudnienia są związane m.in. z modernizacją fragmentów wodociągowej i kanalizacyjnej sieci podziemnej oraz kładzeniem nowej nawierzchni. Parkowanie na ulicy przy deptaku, póki co jest niemożliwe. Osoby mieszkające w okolicy oraz przechodnie muszą przechodzić „naokoło”. Przy każdej kolejnej fazie modernizacji deptaka, poszczególne zamykane odcinki będą oznakowane tak, aby mieszkańcy byli zorientowani w jaki sposób mogą się poruszać.

Na pierwszy rzut oka, od razu można zauważyć powstające zatoczki parkingowe i nowy chodnik. Roboty posuwają się szybko, a ekipa budowlana pracuje pełną parą. Na to jak szybko zostanie ukończony każdy odcinek, wpływ ma zarówno praca ekipy, nieprzewidziane trudności (zwłaszcza wykopane pod ziemią), jak również pogoda, a ta ostatnio bywa „w kratkę”. Nie pozostaje więc nic innego jak życzyć sobie dobrej pogody i słońca oraz sprawnej realizacji zadania.

JBK

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej