Hibner na Asnyka

2017-10-11 Hibner na Asnyka

Informujemy, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Luboń z dnia 26 lipca 2017 r. dotychczasowa nazwa ul. Władysława Hibnera, przy której usytuowane są spółdzielcze budynki nr 5, 6, 7, zmieniła nazwę na ul. Adama Asnyka.

Zapisy ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej przewidują, że przy zmianie nazwy dokonanej na podstawie ustawy wolne od opłat są pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących ujawnienia ksiąg wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach, dokumentach urzędowych. Zmiana nazwy na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających anulowaną nazwę, tzn. że można korzystać z takich dokumentów jak dowód osobisty, prawo jazdy, czy paszport (ze starą nazwą) do utraty ich ważności.

Zmiana nazwy wiąże się jednak z innymi opłatami, których nie objęła ustawa, związanymi np. z wymianą wizytówek, z wymianą papieru firmowego, ze zmianą reklam i bannerów, z kosztami fotografii na dokumentach, czy w końcu z wymianą szyldów i tablic oznaczających nieruchomość. Koszty te obciążają mieszkańców danej nieruchomości.

JCTa strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej