II część deptaka oddana do użytku

2017-10-27 II część deptaka oddana do użytku

  Z radością informujemy, że zakończyły się prace związane z modernizacją deptaka prowadzącego przez północne osiedla Swarzędza w ramach przebudowy II odcinka na os. Czwartaków. Zmodernizowany został 460-metrowy odcinek pieszy pomiędzy Szkołami Podstawowymi nr 3 i 4, a także wymienione zostały fragmenty sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej.

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni spacerowej. Mieszkających w okolicy deptaka z pewnością cieszy fakt, że skończyły się już utrudnienia komunikacyjne. Można z każdej strony i bez problemu dojść do SP nr 4, co z pewnością ułatwia poruszanie, nie tylko rodzicom, ale zwłaszcza dzieciom. Dzięki inwestycji powstały nowe miejsca parkingowe. Na pierwszy rzut oka widać poszerzone chodniki, nowe oświetlenie, niedawne nasadzenia zieleni, kosze na śmieci i świeżo pomalowane pasy na przejściach dla pieszych. Przypomnijmy, że całość inwestycji pochłonęła 2,5 mln zł, a wykonawcą na zlecenie UMiG była firma Budownictwo Drogowe KRUG. Spółdzielnia włączyła się w inwestycję finansując remonty ścieżek pieszych pomiędzy budynkami kwotą ponad 100 tys. zł.

Spacerowiczom życzymy ładnej pogody, aby jak najdłużej mogli przechadzać się po deptaku, począwszy od Manhattanu (początek I części na os. Dąbrowszczaków) aż do drogi przy SP 4 (koniec II części na os. Czwartaków). Przypominamy, że ostatnia część deptaka od SP nr 4 do skarpy nad jeziorem (III etap inwestycji na os. Kościuszkowców), ma być realizowana w przyszłym roku.


JBK, JC
Foto: JBK

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej