Jednolita kolorystyka

2017-12-13 Jednolita kolorystyka

Nie tak dawno temu Spółdzielnia na jednym z osiedli wykonała termomodernizację budynku, pomalowała jego elewację i wyremontowała balkony. Tego rodzaju prace wymagają zawsze odpowiednich projektów i pozwoleń. Projekt zawiera również wytyczne kolorystyczne, które nałożył projektant i które są następnie akceptowane przez Starostwo Powiatowe. Każdy budynek malowany jest w barwach zawartych w projekcie, w odpowiednich kolorach malowane są również wnęki balkonowe.

Gusty ludzkie są bardzo różne, ten sam kolor jednym się podoba, innym nie. Przy zestawieniach kolorów, odmiennych zdań jest jeszcze więcej. Jednej z mieszkanek osiedli najwyraźniej kolor wnęki balkonowej bardzo się nie podobał. Wkrótce po zakończonej termomodernizacji budynku postanowiła więc przemalować balkon na swój ulubiony kolor. Być może pani osiągnęła zamierzony przez siebie efekt, jednak w perspektywie całej bryły budynku przemalowany balkon, przy jednolitej kolorystyce pozostałych loggi, wygląda po prostu szpetnie.

Mieszkańców informujemy, że zgodnie ze spółdzielczym
Regulaminem Porządku Domowego:

Wszelkie przeróbki w lokalach

oraz malowanie balkonów, loggii lub okien

w kolorze odbiegającym od istniejącej kolorystyki

wymaga zgody właściwego organu nadzoru budowlanego.

 W opisanej sprawie samowolnej zmiany kolorystyki loggi, Inspektor Nadzoru nakazał mieszkance przywrócenie tejże kolorystyki na zgodną z projektem.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej