III część deptaka - kiedy koniec prac?

2018-11-16 III część deptaka - kiedy koniec prac?

Prace nad III etapem modernizacji deptaka biegnącego przez os. Dąbrowszczaków, os. Czwartaków i os. Kościuszkowców, trwają właśnie na ostatnim wymienionym osiedlu. Z radością informujemy, że oddano do użytku część znajdującą się na całej długości Szkoły Podstawowej nr 4. Przed placówką, została położona nawierzchnia z biało-grafitowej kostki brukowej. Wzór jest konsekwentną kontynuacją założeń projektowych dotyczących I i II etapu.
Zmodernizowaną drogą można przechadzać się bez ograniczeń. Remont tego odcinka doceniają zarówno rodzice odbierający dzieci ze szkoły czy przedszkola, młodzi uczniowie i przedszkolacy, podążający do kościoła wierni, jak i wszyscy spacerowicze.

Wyremontowany odcinek kończy się przy bloku nr 12 na os. Kościuszkowców. W momencie pisania artykułu w połowie listopada br., fachowcy układali nowy chodnik przy bloku nr 14. Przed blokami nr 15 i 16 chodniki były już gotowe. Choć przedsięwzięcie jest inwestycją miejską, remont chodników od bloku 14 do bloku 21 finansuje Spółdzielnia.

W zaułku, między blokami nr 16 a 18, prostopadle do bloku nr 17, została już położona kostka pod miejsca parkingowe. Idąc dalej, zauważyć można przygotowane do użycia materiały budowlane. Widać również głębokie wykopy, które zostały odpowiednio zabezpieczone. Prócz nawierzchni jest bowiem modernizowana również infrastruktura podziemna, w tym głównie kanalizacja. Na koniec, deptak będą czekać jeszcze prace wykończeniowe. Zostaną zamontowane m.in. nowe ławki, lampy, kosze na śmieci, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oznakowanie, a tereny zielone zostaną urządzone poprzez nasadzenia drzew i krzewów.

Na razie teren ciągnący się od bloku nr 14 aż do bloku nr 21 na os. Kościuszkowców jest dużym placem budowy, co niesie ze sobą oczywiste niewygody, takie jak chociażby problemy z parkowaniem, czy głośne dźwięki. Tak czy inaczej, poprzednie realizacje udowodniły, że warto poczekać na efekt końcowy. I i II etap deptaka zostały zrealizowane z sukcesem i wszystko wskazuje na to, że III etap również będzie z zadowoleniem przyjęty przez mieszkańców.

Niestety z uwagi na napotkane trudności w trakcie budowy (kolizje z infrastrukturą podziemną - kable energetyczne, telekomunikacyjne oraz ciepłociąg) termin zakończenia robót uległ zmianie. Planowane zakończenie wszystkich prac budowlanych to I kwartał 2019 r.

JBKTa strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej