KOMUNIKAT - docieplenia 2019

2019-03-22 KOMUNIKAT - docieplenia 2019

K O M U N I K A T 

do wszystkich właścicieli, współwłaścicieli, najemców mieszkań 
objętych modernizacją budynków w 2019 roku 


W celu usprawnienia wykonawstwa prac modernizacyjno-rewitalizacyjnych w 2019 roku, wszyscy mieszkańcy lokali mieszkalnych objętych remontem powinni:

1) Opróżnić loggie i balkony z elementów ruchomych oraz zdemontować elementy zamontowane na stałe, tj. anteny telewizyjne i satelitarne, różnego rodzaju boazerie, elementy kwiatowe, itp.

2) Zdemontować rolety zewnętrzne oraz inne elementy przeciwsłoneczne:
• W przypadku uzyskanej wcześniej zgody Spółdzielni na montaż ww. elementów, zostaną one zdemontowane i ponownie zamontowane na koszt Spółdzielni.
• W przypadku montażu bez zgody Spółdzielni, obowiązek ich usunięcia obciąża użytkownika mieszkania. Ponowny montaż, po modernizacji budynku, będzie wymagał zgody Spółdzielni oraz uiszczenia stosownej opłaty zgodnej z Wykazem opłat na rzecz Spółdzielni.

3) Opróżnić klatki schodowe oraz piwnice z elementów ruchomych (modernizacja budynku dotyczy również klatek schodowych oraz piwnic).

Wszystkie zdemontowane (nieprzydatne) elementy ruchome można składować w altanach śmietnikowych. Zostaną one objęte wywozem w terminie wywozu odpadów wielkogabarytowych (termin wywozu zgodny z harmonogramem).

Istnieje możliwość wymiany okien poprzez złożenie odpowiedniego wniosku do Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu (ul. Kwaśniewskiego 1, 62-020 Swarzędz). Koszty wymiany okien mogą być pokrywane w ratach przez okres do 1 roku, po spisaniu stosownej umowy ze Spółdzielnią.
Wymiana okien pozwala w jeszcze większym stopniu zaoszczędzić na zużyciu energii cieplnej i zdaniem Zarządu Spółdzielni jest wskazana.

W naszym wspólnym interesie jest, ażeby dopilnować i aktywnie współuczestniczyć w rewitalizacji całego budynku, stąd też z góry dziękujemy za podjęcie działań ułatwiających nam zrealizowanie kompleksowej modernizacji budynku.

UWAGA:
Po wykonaniu modernizacji budynku, nie będzie można montować jakichkolwiek elementów na stałe do elewacji budynku. Nie będzie również można zmieniać kolorystki loggii bądź balkonów.


Z poważaniem
Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej