Będzie wielkie porządkowanie w Czerwonaku?

2019-04-04 Będzie wielkie porządkowanie w Czerwonaku?

   W środę 3 kwietnia członkowie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu Paweł Pawłowski i Jacek Lewandowicz spotkali się z Wójtem Gminy Czerwonak Marcinem Wojtkowiakiem i omówili kilka spraw dotyczących nieruchomości przy ul. Słonecznej 1-5 oraz ul. Gdyńskiej 122. Ze strony Spółdzielni przedstawione zostały propozycje przedsięwzięć, które mogłyby być zrealizowane przy akceptacji i aktywnej współpracy Urzędu Gminy.

Teren rekreacyjny

Jedną z najistotniejszych omawianych spraw była kwestia uporządkowania i zagospodarowania terenu parkowego znajdującego się pomiędzy budynkami przy ul. Słonecznej a ul. Gdyńską. Teren ten jest własnością Urzędu Gminy Czerwonak. Zarząd Spółdzielni zaproponował Gminie rozważenie możliwości wydzielenia środków i przeprowadzenia inwestycji, w postaci usunięcia spadów, uporządkowania terenu, rewitalizacji zieleni – z przeznaczeniem na rekreację. Zaniedbany obecnie teren jest doskonale widoczny z głównej arterii Czerwonaka, jaką jest ul. Gdyńska i mógłby się stać rekreacyjną wizytówką Gminy.

Jeśli inwestycja doszłaby do skutku, Spółdzielnia mogłaby np. ustawić ławki wzdłuż granicy terenu przylegającego do działki Urzędu Gminy, aby powstał ładny, uporządkowany fragment miasta. W ubiegłym roku, w rejonie ul. Słonecznej Spółdzielnia już przeniosła pojemniki i utwardziła teren, na którym w bieżącym roku postawione zostaną estetyczne wiaty śmietnikowe.

Zarówno Spółdzielnia, jak i Gmina, mogłyby również zaproponować mieszkańcom budynków przy ul. Słonecznej i os. Przylesie, którzy w głównej mierze korzystaliby z terenu rekreacyjnego, aby część prac porządkowych wykonać w ramach czynu społecznego, czy akcji porządkowania świata. Być może taki pomysł spotkałby się z przychylnością Rady Osiedla Przylesie, naszych spółdzielców i mieszkańców okolic.

Wójt wykazał wstępną wolę współpracy w omawianym wyżej zakresie.

Budowa i porządkowanie

Zarząd Spółdzielni zasygnalizował przygotowania do budowy 11-mieszkaniowego budynku przy ul. Gdyńskiej/ul. Stromej na gruncie, który jest własnością Spółdzielni. Jednocześnie uporządkowany zostałby kolejny fragment nieruchomości na terenie Czerwonaka. Zarząd zgłosił również wniosek o interwencję administracyjną w związku z fatalnym stanem sąsiadujących w tym rejonie nieruchomości, na których widoczny jest ogromny bałagan – czy wręcz śmieciowiska.

Więcej informacji

Do dyspozycji Urzędu Gminy Czerwonak postawione zostały łamy „Informatora Spółdzielczego”, na których nieodpłatnie można umieszczać wszelkie informacje z życia Gminy istotne dla naszych mieszkańców. Zarząd zaproponował również możliwość współpracy Gminy Czerwonak z Telewizją STK (www.telewizjastk.pl), która jest wiodącą telewizją wielu gmin w naszym powiecie.

JC

Prywatne wysypiska śmieci na sąsiadujących posesjach
może "podziwiać" każdy przechodzień...
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej