KOMUNIKAT:   Dąbrowszczacy zostają!

2019-06-06 KOMUNIKAT:   Dąbrowszczacy zostają!

KOMUNIKAT 

Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu 
w sprawie nazwy os. Dąbrowszczaków 

Miło nam poinformować naszych członków, że w dniu 5 czerwca 2019 r. ostatecznie rozstrzygnęły się losy nazwy osiedla Dąbrowszczaków w Swarzędzu. Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił kasację od wyroku WSA, złożoną przez Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana, dotyczącą zmiany nazwy osiedla na Szarych Szeregów. Pełne uzasadnienie wyroku sądu oddalające skargę kasacyjną opublikujemy, jak tylko zostanie wydane przez NSA i dostarczone do kancelarii prowadzącej sprawę.

Jednocześnie Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu informuje, że zamierza wyegzekwować wszystkie koszty poniesione przez naszych członków i ich rodziny, związane ze zmianą nazwy na Szarych Szeregów przez Wojewodę Wielkopolskiego. Udokumentowane rachunki i faktury wraz wnioskiem należy kierować do Spółdzielni Mieszkaniowej, która zgodnie z obowiązującym prawem zażąda zwrotu tych pieniędzy od Wojewody Wielkopolskiego.

Wnioski wraz z udokumentowanymi kosztami prosimy składać w Administracji Osiedli przy ul. Gryniów 6.

Składamy również ogromne podziękowania mieszkańcom osiedli północnych za wsparcie i zaangażowanie, jednogłośne poparcie wniosku ubiegłorocznego Walnego Zgromadzenia w tej sprawie, a także za bardzo liczny udział w przeprowadzonej rok temu ankiecie. Bez wątpienia ankiety, których wynik nie pozostawił złudzeń co do oczekiwań mieszkańców (95% opowiedziało się za pozostawieniem nazwy os. Dąbrowszczaków), a także poparcie udzielone przez Związek Inwalidów Wojennych RP oraz skompletowane dokumenty i opracowania historyczne, miały wpływ na podjęte przez WSA oraz NSA decyzje.

Tak więc, nazwa osiedla

DĄBROWSZCZAKÓW

ostatecznie pozostaje na swarzędzkiej mapie osiedli i ulic.

Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej