WNIOSKI z cząstkowych Walnych Zgromadzeń

2019-06-24 WNIOSKI z cząstkowych Walnych Zgromadzeń

Wnioski z cząstkowych Walnych Zgromadzeń w 2019 r.

  Publikujemy spis wniosków cząstkowych Walnych Zgromadzeń,
które przyjęte zostały przez członków Spółdzielni w głosowaniach.

Zebranie nr 1
Swarzędz-Północ: os. Dąbrowszczaków, os. Zygmunta III Wazy,
os. Władysława IV, ul. Gryniów, ul. Poznańska

1. Rozpocząć kompleksową modernizację budynków i rewitalizację terenu nieruchomości na os. Dąbrowszczaków 1-4. W pierwszym etapie zacząć od remontu balkonów budynków nr 2 i 3 oraz kompleksowej modernizacji budynku nr 1.

2. Wspólnie z władzami Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz rozpocząć kompleksową modernizację układów drogowych na os. Dąbrowszczaków.

3. Podpisać umowę z VEOLIĄ o całoroczne dostarczanie ciepła do mieszkań.

4. Wniosek o nadzór nad porządkiem w altankach śmietnikowych oraz pomieszczeniach wózkarni oraz o zwiększenie ilości pojemników na odpady.

Zebranie nr 2
Swarzędz-Północ: os. Kościuszkowców, os. Czwartaków

1. Wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego kontynuować kolejne etapy programu modernizacyjno-rewitalizacyjnego JESSICA 2, wg zatwierdzonych przez Radę Nadzorczą harmonogramów.

2. Podjąć działania mające na celu pozbycie się wszystkich nieprzydatnych gruntów oraz nieruchomości, które generują koszty dla Spółdzielni. Kontynuować przekazywanie niepotrzebnych terenów do Gminy Swarzędz oraz sprzedaż podmiotom, zainteresowanym nabyciem nieruchomości od Spółdzielni.

3. Zobowiązać Zarząd Spółdzielni do uporządkowania sprawy odpadów komunalnych, dokładniej do zwiększenia wywozów ze strony GOAP-u.

4. Zobowiązać Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej do opracowania nowego, racjonalnego regulaminu rozliczania kosztów CO.

Zebranie nr 3
Zasoby pozaswarzędzkie: Czerwonak, Kostrzyn, Kórnik-Bnin, Luboń, Poznań

1. Wspólnie z władzami Gminy Czerwonak doprowadzić do uporządkowania terenów zielonych przylegających do osiedla Spółdzielni, zlokalizowanego przy ul. Słonecznej. Teren ten należy wyposażyć w kosze na odpady, ławki i oświetlenie parkowe oraz uporządkować stan drzew i krzewów.

2. Wspólnie z władzami Urzędu Miasta Luboń doprowadzić do podłączenia spółdzielczych nieruchomości przy ul. Armii Poznań, do kanalizacji sanitarnej, która została wykonana w pobliżu osiedli Spółdzielni, a jej generalnym inwestorem był Urząd Miasta Luboń.

3. Rozpocząć program wymiany kotłowni w Kostrzynie. W 2020 roku wymienić kotłownię w najgorszym stanie technicznym. Docelowo, rozliczenie ciepła w Kostrzynie ma zostać przejęte przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Swarzędzu.

4. Rozliczenie kredytów na termomodernizację na poszczególne mieszkania, tak by mieszkańcy mieli możliwość spłaty przypadającej raty kredytu i niepłacenia odsetek od kredytu.

5. Zakup oraz dostarczenie ławek na osiedle Antoninek w Poznaniu.

6. Zakup oraz dostarczenie stojaków rowerowych na osiedle Antoninek w Poznaniu.

7. Wnioskuję o systematyczne przycinanie krzewów, drzewek, gałęzi, ponieważ od kilku lat nastąpił niekontrolowany rozrost zieleni, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Niektóre krzewy na dziko rozrosły się, ograniczając znacznie teren zieleni w Kostrzynie.

8. Spotkanie wszystkich członków w Kostrzynie w IV kwartale 2019 r.

Zebranie nr 4
Swarzędz-Południe: os. Raczyńskiego, os. Cegielskiego, os. Działyńskiego,
os. Mielżyńskiego, ul. Armii Poznań - Swarzędz, członkowie oczekujący

1. Proszę o rozważenie wydłużenia okresu grzewczego ze względu na wydłużające się chłody wiosenne.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej