Luboń - złożyliśmy kolejny wniosek

2019-10-30 Luboń - złożyliśmy kolejny wniosek

   Pod koniec października br. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu złożyła kolejny już wniosek na renowację drugiej części dachu w zabytkowym budynku przy ul. Armii Poznań 51 w Luboniu.

W kwietniu 2017 r. udało się Spółdzielni otrzymać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ochrona zabytków” na realizację dwóch zadań remontowych. Jednym z nich była renowacja części dachu w budynku przy ul. Armii Poznań 51. Niestety, mimo składanych wniosków, nie udało się Spółdzielni pozyskać kolejnych funduszy, aby dokończyć renowację pozostałej części dachu.

W tym roku Spółdzielnia podejmuje kolejną próbę uzyskania środków. Koszt remontu drugiej części dachu wynosi blisko 221 tys. zł. Wnioskowana kwota dofinansowania od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi 190 tys. zł. Resztę pieniędzy wniosłaby Spółdzielnia, jako udział własny. Pozostaje czekać na decyzję ministerstwa.

JC
Fot. Marta Sobieraj-Adamczyk

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej