Kórnik - wzrost opłaty za śmieci

2020-01-14 Kórnik - wzrost opłaty za śmieci

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Kórnik informuje, że zgodnie z przyjętą przez Radę Miasta i Gminy Kórnik uchwałą nr XIV/157/2019 z dnia 30 października 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, od 1 stycznia 2020 roku stawka bazowa opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Kórnik wynosi 21 zł od osoby.

Od 1 stycznia 2020 r. stawka wynosi
21 zł od jednej osoby (śmieci segregowane)

Określono stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, w wysokości 42,00 zł miesięcznie na jednego mieszkańca.

Wzrost opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi związany jest ze wzrostem kosztów związanych z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami, tj. odbiór i transport odpadów oraz ich zagospodarowanie.

Nadal obowiązuje zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 25% stawki opłaty bazowej dla członków rodzin wielodzietnych, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2019 r., poz. 1390 i 1907).

------------------------

Przypominamy, że w Kórniku obowiązuje również dodatkowa opłata kompensacyjna w wysokości 1,80 zł/os. związana z wprowadzeniem segregacji bioodpadów, dzierżawą brązowych pojemników i utrzymaniem ich czystości.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej