Komunikat ZM GOAP - odpady z kwarantanny

2020-03-19 Komunikat ZM GOAP - odpady z kwarantanny

   ZM GOAP informuje, że w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną, odpady takie należy traktować jako odpady komunalne.

Stanowisko takie zajął Główny Inspektorat Sanitarny, który w dniu 17 marca br. odpowiadając na pytanie dotyczące odpadów powstających w miejscach kwarantanny, poinformował że:

"...kwarantanna oznacza odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. Wobec powyższego, odpady powstające w związku z kwarantanną w ramach zapobiegania CIVID-19 traktuje się jak odpady komunalne.
   Należy wskazać, że osoby przebywające w miejscu swojego zamieszkania chorują na różne choroby zakaźne, np. grypę, i z tego powodu odpady komunalne nie są zaliczane do medycznych odpadów o właściwościach zakaźnych."

Jednocześnie ZM GOAP zaleca, aby ze względów sanitarnych,
odpady komunalne zmieszane do pojemnika wrzucać w workach, a nie luzem.


Fot. ZM GOAP

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej