INFORMACJA dla mieszkańców

2020-03-23 INFORMACJA dla mieszkańców

   W dniu 23 marca br. odbyło się posiedzenie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, podczas którego podjęto następujące decyzje:

1. Docieplenia

Jak już informowaliśmy wcześniej, Spółdzielnia nadal kontynuuje zaplanowane na ten rok termomodernizacje budynków oraz wszystkie prace na otwartym terenie.

2. Akty notarialne

Spółdzielnia wstrzymuje proces podpisywania aktów notarialnych – do odwołania. Natomiast wszelkie sprawy związane z przygotowaniem dokumentacji nadal odbywają się na bieżąco.

3. Dezynfekcja

Gospodarze domów cały czas pracują, utrzymując ład i porządek na osiedlach. Dodatkowo, zarówno gospodarze domów, jak i specjalistyczne firmy, codziennie dezynfekują strefy wejść do budynków w wiatrołapach (drzwi wejściowe, klamki, skrzynki pocztowe, wnętrze), a także windy (drzwi wejściowe, panele z przyciskami, wnętrze).

4. Kwarantanna

Począwszy od 24 marca, Spółdzielnia codziennie będzie otrzymywać informacje o budynkach, w których mieszkają rodziny objęte kwarantanną. W takich budynkach dezynfekowane będą nie tylko wiatrołapy, ale również wszystkie podesty schodów i poręcze – od parteru do ostatniego piętra.

5. Opłaty czynszowe

Spółdzielnia Mieszkaniowa nie przewiduje zwolnień mieszkańców z opłat czynszowych, w związku z pandemią koronawirusa. Obsługa budynków przez gospodarzy domów, konserwatorów w razie awarii, wywóz śmieci, dostawa mediów cały czas są bowiem kontynuowane.

6. Lokale użytkowe

Spółdzielnia Mieszkaniowa w sposób indywidualny będzie podchodziła do wniosków związanych z czasowym zwolnieniem od opłat za najem powierzchni użytkowych. Podstawą decyzji będzie m.in. możliwość prowadzenia działalności w dobie pandemii. Koszty związane ze zużyciem mediów, nie podlegają zwolnieniu.

7. Kontakt i płatności

Nadal zamknięte dla interesantów są administracje osiedli i biurowce Spółdzielni. Kontakt z działami odbywa się w formie telefonicznej i elektronicznej. Prosimy również o elektroniczne przekazywanie korespondencji i elektroniczne uiszczanie opłat.

8. Śmieci w workach

Wraz z ZM GOAP prosimy o wyrzucanie odpadów komunalnych wyłącznie w szczelnie zamkniętych workach, a nie luzem. Pozwoli to na lepsze utrzymanie czystości i ułatwi pracę zarówno gospodarzom domów, jak i osobom wywożącym śmieci – zmniejszając ryzyko zagrożeń epidemiologicznych.

9. Zostań w domu

Pamiętajmy, aby bez potrzeby nie wychodzić z domu. Izolacja to obecnie najlepsza forma profilaktyki. Przypominamy również o zakazie korzystania z placów zabaw, siłowni i boisk.

Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

 


MIESZKAŃCU, CHROŃ SIEBIE I INNNYCH PRZED ZACHOROWANIEM:
1. Często myj ręce używając wody z mydłem.
2. Kiedy kaszlesz lub kichasz zakrywaj usta i nos zgięciem łokcia.
3. Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
4. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
5. Unikaj miejsc publicznych i zatłoczonych.
6. Jeśli masz taką możliwość, pozostań w domu, ograniczając wyjścia do najpilniejszych spraw.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej