Umowa kredytowa na inwestycję
w Luboniu podpisana

2020-06-01 Umowa kredytowa na inwestycję<br />w Luboniu podpisana

   W pierwszy dzień czerwca br. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu podpisał umowę kredytową z Poznańskim Bankiem Spółdzielczym na realizację inwestycji w Luboniu. Inwestycja ta zakłada wybudowanie kolektora kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączeniami do budynków przy ul. Armii Poznań 81, 83, 85, a także remont nawierzchni wraz z chodnikami.

Prace związane z kanalizacją, od 6 kwietnia realizuje firma Usługi Ogólnobudowlane i Wodno-Kanalizacyjne - Robert Kornosz. Zgodnie z umową, prace w ramach tego etapu zakończone mają być do 31 lipca br. Drugi etap to remont nawierzchni drogowej wraz z chodnikami. Wykonuje go Zakład Zieleniarsko-Drogowy ABRAMOWSKI – Robert Abramowski, w terminie do 30 września br.

Likwidacja szamb w Luboniu ma znaczenie zarówno ekologiczne jak i ekonomiczne. Odbiór ścieków poprzez kanalizację jest bezpieczniejszy, wygodniejszy i znacznie tańszy niż wywóz szambiarką. Koszt wywozu 1m3 ścieków szambowozem to 16,82 zł netto + stałe koszty cyklicznego udrażniania kanalizacji, które tylko przez 3 miesiące tego roku wyniosły około 5 tys. zł. Natomiast koszty odbioru 1m3 ścieków przez Aquanet w tym rejonie wynoszą 6,03 zł netto. Różnica cen jest więc znaczna.

Podpisana umowa kredytowa na inwestycję w Luboniu opiewa na kwotę 359,5 tys. zł, natomiast szacowany koszt całej inwestycji wynosi około 600 tys. zł

JC
fot. od lewej: Katarzyna Jarczyńska, Jacek Lewandowicz, Paweł Pawłowski, Leszek Walczak, dyr. PBS Beata Dolska

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej