EKOS najlepszy w Wielkopolsce!

2020-06-25 EKOS najlepszy w Wielkopolsce!

   Z dużą satysfakcją i radością przyjęliśmy informację zamieszczoną w jednym z czerwcowych wydań Newsweeka nr 25/2020, o tym że I LO w Swarzędzu jest najlepszą szkołą średnią w Wielkopolsce.

Komisja, w skład której wchodzili min. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego oraz profesorowie i rektorowie szkół, na podstawie procenta sukcesów maturalnych, średnich wyników procentowych szkoły, pozycji pod względem osiągnięć gimnazjalnych a maturalnych uczniów, liczby wykładanych języków obcych, a także liczby uczniów-olimpijczyków, skompletowała ranking najlepszych szkół w Polsce.

Swarzędzki EKOS zajął 24 miejsce na terenie kraju, natomiast w Wielkopolsce jest bezkonkurencyjny i uplasował się na 1 pozycji. Należy też przypomnieć, że o sukcesach EKOS-a słyszymy od wielu lat. EKOS był najlepszym LO w Wielkopolsce również we wcześniejszych rankingach, m.in.: „Perspektyw” w 2014 i 2016 r. oraz „Gazety Wyborczej” w 2009 i 2019 r.

Sukcesy uczniów uczęszczających do I LO w Swarzędzu cieszą nas niezmiernie, tym bardziej, że Spółdzielnia Mieszkaniowa na stałe wpisała się w historię liceum będąc jednym z fundatorów szkoły. Fakt ten jest odnotowany w potwierdzonym notarialnie Akcie Założycielskim, gdzie Spółdzielnia wraz z kilkoma prywatnymi osobami, m.in. dyrektorem Witoldem Gromadzkim, jest wymieniona jako fundator. Prezes Spółdzielni Paweł Pawłowski zasiadał również w Radzie Fundacji Edukacji Społecznej EKOS, która miała na celu wspieranie edukacji na terenie Gminy.

Przypomnijmy, że po zakończeniu rozbudowy osiedli północnych, Spółdzielnia w 1989 r. przekazała fundacji EKOS budynek z wielkiej płyty, znajdujący się przy ul. Kwaśniewskiego 2 i będący wówczas zapleczem budowy, a także w 1995 r. sprzedała grunt pod budynkiem za symboliczne pieniądze. Koncepcję rozbudowy szkoły oraz zagospodarowania terenu wokół niej opracował natomiast główny architekt osiedli północnych Eryk Sieiński.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji
gratulujemy pięknego sukcesu i życzymy kolejnych!

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej