Likwidacja kredytów starego portfela

2020-07-17 Likwidacja kredytów starego portfela

   Po 23 latach Spółdzielnia Mieszkaniowa nareszcie zamyka stary portfel kredytów, dzięki któremu zostało zasiedlonych ponad 900 mieszkań w południowej części Swarzędza.

   Chodzi o tzw. kredyty normatywne udzielane przez państwowe banki, zaciągane przez spółdzielnie mieszkaniowe i spłacane przez mieszkańców oraz wykupowane i umarzane przez budżet państwa (odsetki). Tym samym, po spłacie ostatniego mieszkania, które jest jeszcze w naszej Spółdzielni nierozliczone, zakończy się wieloletnia współpraca Spółdzielni i Banku PKO w tym zakresie. Spółdzielnia ureguluje w całości swoje zobowiązania wynikające z umów z bankiem.

   W ramach kredytu, mieszkańcy za pośrednictwem Spółdzielni (która była stroną umowy z bankiem) spłacili kwotę blisko 55 mln zł, a jeszcze wyższą kwotę stanowiły odsetki wykupione i umorzone przez budżet państwa.

   Jednocześnie informujemy, że w związku z brakiem obciążeń kredytowych, mieszkańcy mogą już bez przeszkód i w dowolnym czasie dokonać przekształcenia prawa do lokalu w odrębną własność wraz z gruntem.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej