I znowu płonęły altany...

2020-07-28 I znowu płonęły altany...

   W nocy z 27 na 28 lipca br., po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku lat, doszło do podpalenia altan śmietnikowych. Tym razem spłonęły pojemniki umieszczone w dwóch altanach (nr 29 i 30) w pobliżu budynku nr 36 na os. Kościuszkowców w Swarzędzu.

W pożarach nie ucierpiały na szczęście żadne osoby, nieco zniszczony został samochód stojący obok jednej z altan. Po raz kolejny mieszkańcy osiedli ponosić będą koszty związane z odświeżeniem altan, a firma wywozowa koszty doposażenia pojemników. Sprawa została zgłoszona przez Spółdzielnię na Komisariat Policji w Swarzędzu oraz do Ubezpieczyciela.

Apelujemy do mieszkańców. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje w sprawie podpalenia altan śmietnikowych na os. Kościuszkowców, prosimy zgłaszać je na Policję lub do Administracji Osiedli. Być może uda się ustalić sprawców/sprawcę podpalenia, jak to miało miejsce dwa lata temu. Pamiętajmy, że pożary zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców, a także – ze względu na konieczność napraw lub wymian - wpływają na wzrost kosztów.

JC

FOTO Administracja Osiedli Swarzędz-Północ:
|

FOTO mieszkanki, udostępnione przez Telewizję STK:

Film mieszkanki, udostępniony w Telewizji STK:

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej