KOMUNIKAT
w sprawie wywozu śmieci

2020-09-07 KOMUNIKAT<br />w sprawie wywozu śmieci

We wrześniu br. nasiliły się interwencje mieszkańców Swarzędza dotyczące hałd odpadów zmieszanych oraz surowców wtórnych zalegających w/przy altanach śmietnikowych. Mieszkańcy skarżą się, że nie mają gdzie wyrzucić śmieci oraz przesegregowanych odpadów, gdyż pojemniki są pełne.

W związku z powyższym informujemy,
że Spółdzielnia Mieszkaniowa
NIE ODPOWIADA za wywóz odpadów.

Podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę odpadami jest właściwy Urząd Miasta i Gminy. W przypadku Swarzędza, Poznania, Kostrzyna i Czerwonaka władze miast/gmin zlecają usługi wywozu odpadów Związkowi Międzygminnemu „GOAP”.

Od 1 września 2020 r. w Swarzędzu wyłoniony został przez ZM „GOAP” nowy wykonawca usług – firma FB Serwis – która zastąpiła wieloletniego wykonawcę, firmę ZYS. Wszelkie pretensje, co do jakości usług związanych z wywozem odpadów, powinny więc być kierowane do podmiotów wyznaczonych ustawowo do zapewnienia właściwej gospodarki odpadami, a więc kolejno: Burmistrza Miasta, Związku Międzygminnego „GOAP” oraz firmy FB Serwis.

Na swojej stronie internetowej firma FB Serwis podaje numer kontaktowy dla mieszkańców Swarzędza, gdzie można interweniować bezpośrednio: 502 168 114. Kierownikiem kontraktu firmy FB Serwis dla Swarzędza jest pan Marcin Szczepaniak. Oddział FB Serwis na nasz rejon znajduje się przy ul. Rabowickiej 2 w Swarzędzu.

Ze swojej strony Spółdzielnia Mieszkaniowa zapewnia, że od pierwszych dni września na bieżąco przekazuje ZM „GOAP” wszystkie interwencje mieszkańców zgłaszane w Administracjach Osiedli oraz informacje o bałaganie zauważonym przez gospodarzy domów przy altanach śmietnikowych, z których odpady nie są wywożone.

Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

fot. FB Serwis

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej