Sesje nadal emitowane, mimo zerwania umowy

2020-10-26 Sesje nadal emitowane, mimo zerwania umowy

Informujemy, że w czasie Walnego Zgromadzenia Telewizji STK, które odbyło się 30 września br., została omówiona bieżąca działalność swarzędzkiej telewizji oraz plany na przyszłe lata. W STK został wdrożony system zabezpieczeń pandemicznych, pozwalających jednakże na niezakłóconą dalszą pracę Telewizji STK i nadawanie programów każdego dnia. Dokonano również wyboru nowej Rady Nadzorczej Telewizji STK, w składzie: Przewodniczący Tomasz Pawłowski, Zastępca Katarzyna Jakubowska, Sekretarz Sławomir Pawlak. Nowa rada zobowiązała Zarząd STK do przedstawienia szczegółowego programu działań na 2021 r.

Jednocześnie w październiku Zarząd Telewizji STK otrzymał z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz wypowiedzenie umowy, której przedmiotem jest między innymi transmisja na żywo obrad sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Urząd wypowiedział umowę ze względu na trwającą pandemię COVID-19 oraz wprowadzenie czerwonej strefy i obostrzeń przez rząd naszego kraju. W najbliższym czasie posiedzenia Rady Miejskiej odbywać się będą zdalnie i zostaną transmitowane poprzez program ZOOM.

W związku z powyższym, Telewizja STK została zobowiązana przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej do retransmisji posiedzeń z programu ZOOM na kanale STK. Uznano, że tego rodzaju audycje z obrad Rady Miejskiej są niezbędne dla wielu mieszkańców Swarzędza, zwłaszcza w trudnym okresie trwającej pandemii oraz pogarszającej się sytuacji budżetowej miasta.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej