Dużo drożej za śmieci od stycznia

2020-11-03 Dużo drożej za śmieci od stycznia

   Związek Międzygminny GOAP poinformował na swojej stronie internetowej,  że od 1 stycznia 2021 roku zmianie ulegną stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości zamieszkanych. Do tej pory mieszkańcy budynków wielorodzinnych płacili za wywóz odpadów 14 zł od osoby. Od stycznia zapłacą 25 zł od osoby.

Jak pisze ZM GOAP, zmiana opłaty podyktowana jest znacznym wzrostem kosztów utrzymania systemu – przede wszystkim kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów. Inne istotne powody to wzrost ilości produkowanych odpadów, zwiększenie zakresu usług skierowanych do mieszkańców i wprowadzenie kolejnych zmian przepisów prawa krajowego, do których realizacji zobligowane są wszystkie gminy i związki.
Szczegóły: KLIKNIJ TUTAJ

Zarząd Spółdzielni wyda wkrótce oficjalny komunikat w tej sprawie.

Mieszkańcy muszą się też liczyć z dodatkowymi kosztami z tytułu gospodarki odpadami. W tej chwili opłata kompensacyjna wynosi 1,80 zł. Dział ekonomiczny sporządza kalkulację i możliwe jest, że również ta opłata wzrośnie. Tym bardziej, że Spółdzielnia zakupiła w ostatnim czasie brązowe pojemniki BIO, które do tej pory były dzierżawione od firmy ZYS. Pojemniki zostaną oznaczone logo Spółdzielni. Będą one musiały być czyszczone oraz ubezpieczone. Te wszystkie działania rodzą dodatkowe koszty.

----------------------------------------------------------------------

 Blisko 400 tys. zł kary dla wykonawców

ZM GOAP informuje również, że w październiku nałożył kary za brak należytego wykonania umów dotyczących odbioru i transportu odpadów komunalnych we wrześniu 2020 r., zwłaszcza w przypadku nowych operatorów w danych rejonach. Postawą do nałożenia kar były np.: brak terminowego odbioru odpadów, brak dostarczenia pojemników, brak dostarczenia pakietów startowych, itp.

Obsługująca Gminę Swarzędz firma FB Serwis otrzymała 270.540,00 zł kary. Później kolejno: 94.730,00 zł kary dla SUEZ Zachód, 26.900,00 zł kary dla Remondis Sanitech i 2.460,00 zł kary dla KDS. Będą również nakładane kary za kolejne miesiące, głównie dotyczyć będą firmy Remondis Sanitech.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej