Nie żyje Włodzimierz Stawecki...

2020-11-12 Nie żyje Włodzimierz Stawecki...

   Zmarł dr inż. Włodzimierz Stawecki, wieloletni członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu (1994-2016), w tym Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej (2002-2006) oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej (2012-2016).

Za tą informacją kryje się niezwykle smutna, a znając okoliczności śmierci wręcz tragiczna, wiadomość. Wiadomość, która poraziła liczne grono Jego przyjaciół, kolegów oraz naszą społeczność spółdzielców w Swarzędzu.

Nasz Włodzimierz to postać nietuzinkowa, człowiek obdarzony wieloma talentami, ekspert, naukowiec i doradca, który większość życia zawodowego poświęcił Instytutowi Pojazdów Szynowych „Tabor” w Poznaniu, w którym przez wiele lat sprawował funkcję Dyrektora Instytutu.

Nam był znany od 1986 r., kiedy zamieszkał w Swarzędzu wraz z Rodziną, angażując się od pierwszych chwil w działalność samorządową, m.in. w Radzie Osiedla Kościuszkowców. Finałem jego zaangażowania było sprawowanie w latach 2012-2016 najważniejszej godności w Spółdzielni, jaką była funkcja Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Ceniliśmy Włodzimierza za spokój, rozsądek, życzliwość, wrażliwość i bezinteresowność; a wrodzona przedsiębiorczość, poparta wiedzą i praktycznym doświadczeniem, była dla nas cennym atutem, wykorzystywanym w doskonale układającej się wzajemnej współpracy. Te wizytówki Jego charakteru, w pełni kwalifikowały Włodzimierza do chlubnego miana człowieka wielkopolskiej pracy organicznej.

W tym nawale obowiązków, znajdował również czas na pasje i zamiłowania. Był znanym i cenionym filatelistą w okręgu poznańskim PZF. Interesował się historią i fotografią.

Jego śmierć to wielka strata dla najbliższej Rodziny, którą niezwykle kochał, licznego grona przyjaciół i życzliwych ludzi, których obdarzał wielkim szacunkiem. To również strata dla swarzędzkiej społeczności spółdzielczej, dla której dużo zrobił.

Będziemy Włodzimierza często wspominali, bo dla nas był po prostu porządnym człowiekiem.

Cześć Jego pamięci!

Rada Nadzorcza, Zarząd i pracownicy
Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej