Opłata kompensacyjna wzrasta o 20 groszy

2020-12-30 Opłata kompensacyjna wzrasta o 20 groszy

   Niedawno informowaliśmy o podwyżkach za wywóz odpadów, jakie wprowadza ZM GOAP od 1 stycznia 2021 r. Przypomnijmy, że opłata dla mieszkańców z budynków wielorodzinnych wzrasta z 14 zł do 25 zł od osoby.

Zapowiadaliśmy, że również Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie zmuszona podnieść opłatę kompensacyjną, związaną z kosztami gospodarki odpadami po stronie Spółdzielni. Do tej pory opłata ta wynosiła 1,80 zł od osoby, a od 1 stycznia 2021 r. wyniesie 2,00 zł, czyli wzrośnie o dwadzieścia groszy od osoby.

Zaktualizowana opłata kompensacyjna została wprowadzona przez Radę Nadzorczą po przeprowadzeniu szczegółowych kalkulacji ekonomicznych, w celu pokrycia kosztów związanych z obsługą frakcji odpadów „BIO” oraz kosztów administracyjnych dotyczących gospodarowania odpadami w Spółdzielni. Koszty te ponoszone są m.in. w związku z: naprawą uszkodzonych pojemników, zakupem nowych pojemników, myciem pojemników, dezynsekcją, dezynfekcją, dostosowaniem altan śmietnikowych do nowych wymogów, wywozem sezonowych odpadów zielonych (liście), a także kosztów wynikających z zatrudnienia i obsługi.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej