Kontrola skarbowa

2021-01-26 Kontrola skarbowa

   Nie tak dawno zakończyła się kilkumiesięczna lustracja Spółdzielni Mieszkaniowej, której wyniki przedstawimy w oddzielnej informacji, natomiast w drugiej połowie stycznia miejsce miała kontrola Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Kontrola dotyczyła umowy inwestycyjnej na termomodernizacje 26 spółdzielczych budynków wielorodzinnych, zawartej w 2018 r. z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, w związku z gospodarowaniem środkami pochodzącymi z Unii Europejskiej w ramach programu JESSICA 2.

Audytorzy z Izby Administracji Skarbowej sprawdzali dokumentację dotyczącą pożyczki z BGK, a więc umowę inwestycyjną wraz z aneksem oraz potwierdzenia zapłat za faktury wykonawców, będące transzami środków z pożyczki, umowy z wykonawcami robót, dokumenty potwierdzające wydatkowanie pożyczki oraz potwierdzenia spłat pożyczki zgodnie z umową.

W wyniku kontroli audytorzy ustalili, że szczegółowe działania, uruchamianie transz, wydatkowanie środków, spłata pożyczki i zachowanie terminów są w zgodzie z projektem wskazanym w umowie inwestycyjnej. W protokole Izby Administracji Skarbowej nie zgłoszono żadnych uwag.

Audytorzy dokonali również oględzin miejsc i zakresu realizacji termomodernizacji wykonanych dzięki pożyczce z programu JESSICA 2 na osiedlach: Kościuszkowców, Dąbrowszczaków, Cegielskiego i Raczyńskiego oraz przy ul. Gryniów. Również w tym zakresie audytorzy nie zgłosili żadnych uwag.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej