Rząd nie przewiduje pomocy dla spółdzielczości

2021-02-18 Rząd nie przewiduje pomocy dla spółdzielczości

   W związku z pandemią COVID-19 oraz na liczne prośby i interwencje spółdzielni mieszkaniowych, Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP skierował do Ministerstwa Finansów pytanie o możliwość wsparcia spółdzielni w działaniach prewencyjnych związanych zapobieganiem potencjalnym skupiskom wirusowym w częściach wspólnych nieruchomości (np. klatki schodowe, korytarze, windy, przyciski domofonów, itp.).

Pytanie o ewentualną pomoc finansową państwa i umożliwienie zwrotu kosztów, zwłaszcza jeśli chodzi o wzmożoną dezynfekcję części wspólnych, zostało wysłane na początku grudnia i doczekało się odpowiedzi w styczniu br. Odpowiedź ta jest odmowna. Ministerstwo Finansów poinformowało, że pomoc państwa to szereg elementów skierowanych przez rząd do przedsiębiorców i mających na celu przeciwdziałanie ekonomicznym skutkom epidemii COVID-19. Jednak w budżecie na 2021 r. nie zostały zaplanowane środki, które mogłyby zostać wykorzystane na refundację kosztów spółdzielni mieszkaniowych poniesionych na utrzymanie nieruchomości w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w czasie pandemii.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej